Forumul Fanilor™
Lista Forumurilor Pe Tematici
Forumul Fanilor™ | Inregistrare | Login

POZE FORUMUL FANILOR™

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
just_iulia Profile
Femeie
25 ani
Giurgiu
cauta Barbat
26 - 48 ani
Forumul Fanilor™ / Bancuri&Perle / Jurnalul de calatorie al unui turist american  
Autor
Mesaj Pagini: 1
crisstyano
Admin

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 10177
VENETIA:
Am sosit in oras dupa o ploaie torentiala, cred. Toate strazile sunt inundate. Nu se circula decat cu barca. Cu toate acestea, barcagii sunt foarte veseli si cantau niste cantonete, numite barcarole. Hotelul este cam vechi si broasca de la usa camerei oracaie ingrozitor.
LONDRA:
La Londra n-am vazut nimic din cauza cetii. In ultima zi, ceata s-a ridicat pentru cateva secunde si am putut vedea un superb turn cu ceas. Ceasul statea, dar eu n-am mai stat.
MADRID:
Orasul este frumos, are strazi largi, cu fantani ecvestre si statui arteziene. Au si un palat mare, dar cam neprimitor. In schimb, locuitorii sunt simpatici, vorbareti, ospitalieri si se numesc români.
PARIS:
Dupa cate imi aduc aminte de la scoala, Parisul este capitala Germaniei. Cu toate acestea, strazile Parisului sunt pline de japonezi. Numarul frumoaselor si renumitelor frantuzoaice s-a redus foarte mult. Ele nu mai pot fi vazute decat sub forma unui tablou expus la Muzeul Luvru, care reprezinta o italianca uratica ce zambeste tamp.
PRAGA:
La Praga am cunoscut o blonda delicioasa, care m-a servit cu o sunca de neuitat...
BUCURESTI:
Ghidul pe care-l am la mine, aparut in New York, imi prezinta Bucurestiul drept capitala Ungariei. Cred ca la mijloc este o greseala. In Gara de Nord se vorbeste mult turceste, ceea ce ma face sa cred ca nu sunt in Bucuresti, ci in Frankfurt pe Main.


_______________________________________


Visit Romania!!!--->>>
Sibiu
Bucharest
Constanta
Cluj
Brasov
Maramures
Timisoara

More Cities

pus acum 19 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la